Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

DESIGN DLA NIEZAAWANSOWANYCH # 6 WARSZTATY

Fundacja SPOT. zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów w ramach cyklu DESIGN DLA NIEZAAWANSOWANYCH, który organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania.

Podczas warsztatów wykorzystana zostanie ręczna technika kompozycji podobna do LETRASET, popularna zarówno wśród architektów, jak i grafików w latach 1960 - 80, obecnie odchodząca w zapomnienie jak większość technik manualnych. Wykonane tą techniką budki lęgowe dla ptaków zamienione zostaną w wielkopłytowe bloki, aby na koniec stworzyć z nich osiedle dla ptaków w parku Jana Pawła II.

Warsztaty poprowadzi grupa projektowa ZUPAGRAFIKA
ZUPAGRAFIKA to hiszpańsko-polska pracownia grafiki kreatywnej, założona w 2012 roku przez hiszpańskiego grafika, zauroczonego powojenną polską szkołą plakatu, David`a Navarro i językoznawcę Martynę Sobecką. W Surowych, minimalistycznych w formie i barwie pracach Zupagrafiki, króre igrają z wyobraźnia widza, dostrzec można wpływ polskich plakacistów. Portfolio studia, to połączenie technik warsztatowych, grafiki, i zabaw z symboliką.

termin: 19 października (sobota)
godzina: 11:00 - 15:00
wstęp wolny | liczba miejsc ograniczona
zapisy: fundacja@spot.poznan.pl

chętni proszeni są o przesłanie czarno - białych zdjęć okien

Projekt „Design dla niezaawansowanych” ma na celu upowszechnienie zagadnień związanych z teoretyczną i praktyczną stroną designu wśród mieszkańców Poznania. Część teoretyczna projektu w postaci wykładów ma tworzy ramę dla działań praktycznych w czasie warsztatów. Wykłady mają za zadanie prezentację fenomenu designu z różnych perspektyw: krytyków designu, osób prowadzących galerie designu, kuratorów, znawców historii design, teoretyków kultury i samych projektantów. W strukturę projektu wpisane zostało stworzenie swoistej platformy dyskusji oraz konfrontacji wyobrażeń przeciętnych Poznaniaków z wyobrażeniami specjalistów. Cykliczna formuła oraz otwarty charakter poszczególnych spotkań, rozpoczynanych wykładem, będzie również sprzyjać nawiązywaniu kontaktów pomiędzy projektantami, teoretykami i użytkownikami designu.
 

© SPOT 2008. Projekt strony: Adam Żebrowski. Wykonanie strony: Odd Web Things. Fotografie: Małgorzata Opala