KORKI Z POLSKICH WIN VOL. 4: WINNICA JAKUBÓW I SERY Z MALINOWEJ ZAGRODY

Od ubiegłego roku SPOT. wraz z Winicjatywą oraz pismem Ferment organizują cykl spotkań, którego celem jest poznawanie w swobodnej atmosferze wybranych regionów produkcji wina w Polsce i najlepszych producentów. Przewodnikiem w tej winnej podróży są sami winiarze, a moderatorem Maciej Nowicki. Spotkania mają charakter potoczystej gawędy połączonej z luźną rozmową. Najważniejsza jest jednak degustacja win i ich łączenie z jedzeniem. Lech Mill z Domu Bliskowice opowiadał o winach z Małopolskiego Przełomu Wisły, Łukasz Chrostowski z Winnicy Equus o winiarzach z Lubuskiego, a Rafał Wesołowski o winach ze Wzgórz Trzebnickich.

KORKI Z POLSKICH WIN VOL. 4: WINNICA JAKUBÓW I SERY Z MALINOWEJ ZAGRODY

Degustowane wina i sery:
Yacobus Sekt 2015 + Ser Przemkowski | krowi
Traminer 2017 + Ser Szwajcar | krowi
Traminer 2016 + Ser Kozamer Łagodny | kozi
Riesling 2016 + Ser Mnich | krowi
Hibernal 2017 + Ser Opat | krowi
Dornfelder 2016 + Ser Niebieski Książe | krowi

Zapraszamy do SPOT. na spotkanie z Michałem Pajdoszem, winiarzem, który nie tylko udowadnia, że można wytwarzać znakomite wina w młodym wieku, ale także – będąc przedstawicielem drugiego pokolenia winiarskiego – znakomicie rozwijać wypracowany wcześniej charakterystyczny styl (winnicę założył w 2002 roku Artur Pajdosz, ojciec Michała). W Jakubowie z powodzeniem uprawia rieslinga, traminera, solarisa, siberę i dornfeldera. A wina z hibernala stały się znakiem rozpoznawczym Michała. Nie trudno je pomylić z nowozelandzkimi sauvignon blanc! Degustacji win towarzyszyć będzie degustacja serów Mariusza Purgała z Malinowej Zagrody.

Termin spotkania:
25 kwietnia (środa) godz. 18:00-21:00
Koszt: 90 zł / 60 zł dla Sommelierów (w cenę wliczone są wszystkie degustowane wina oraz sery)
Zaproszenie otwarte na warsztaty do SPOT.  umożliwia wejście dwóch osób.
Zapisy pod adresem: akademia@spot.poznan.pl

Winnicę Jakubów, położoną w środkowej części Wzgórz Dałkowskich, prowadzi od 2013 roku z pasją Michał Pajdosz, z wykształcenia biotechnolog. Systematycznie powiększa 2,5 ha areał obsadzony przez ojca. Nazwa winnicy pochodzi od miejscowości Jakubów, leżącej na historycznym szlaku św. Jakuba prowadzącym do Santiago de Compostela (Hiszpania). Do dziś zachował się gotycki kościół, a niedaleko, w rezerwacie Buczyna Jakubowska bije cudowne źródło, do którego nadal zmierzają pielgrzymki. Być może dzięki tej niezwykłej wodzie w Jakubowie powstają wina wyjątkowe, niepowtarzalne i nagradzane na wszystkich konkursach (Polskie Korki, Enoexpo, Winobranie).

Ekologiczne gospodarstwo Mariusza Purgała Malinowa Zagroda znajduje się w małej wsi Wysoka na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Uprawia się w nim naturalnymi metodami, bez nawozów sztucznych maliny, porzeczki, orzechy włoskie, warzywa oraz zboża. W przydomowym sadzie rosną stare jabłonie, grusze i śliwy. Jednak największym skarbem gospodarzy są kozy i wyrabiane z ich mleka sery, które kontynuują zapomniane cysterskie tradycje. Znawca serów zagrodowych Gieno Mientkiewicz opisał je w ten sposób: „już kawałek wielkości dyniowej pestki potrafi wypełnić smakiem usta na godzinę. Potrafi też swoją mocą te usta zamknąć, uszczypać. Wciąga w podróż po niedostępnych klasztornych krużgankach, pachnie omszałymi trunkami, chlebem przeżegnanym znakiem krzyża, sienią z drewnianą podłogą. Smakuje jak podróż w czasie”. Jednym z najbardziej znanych serów Malinowej Zagrody jest „Niebieski książę”.

termin:
29 marca
godzina:
liczba miejsc:
ograniczona

Zamknij formularz

Cena:

zł / os.

Liczba miejsc:

Razem:

380

999

Posiadasz zaproszenie?

Dane osoby zapraszanej

Dane zamawiającego

Adres dostawy

Odbiór zaproszenia

płatność PayU

 

Dokonując zakupu potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem