SPOTKANIE AUTORSKIE: WILDA W CZTERECH ODSŁONACH

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Wilda w czterech odsłonach” Magdaleną Mrugalską-Banaszak.

Nowa książka Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak to opowieść o ponad 700-letniej historii Wildy, od roku 1235, kiedy pojawia się w archiwalnych zapisach jeszcze jako Wierzbice. Z czasem staje się folwarkiem miejskim, później przybywają do niej bambrzy, następnie przekształca się w dwie samodzielne gminy – Górną i Dolną Wildę – które w 1889 r. połączone w jedną, ostatecznie w 1900 r. zostają włączone w granice Poznania.

Książka prezentuje dawnych mieszkańców Wildy i ich życie codzienne – domy, warunki życia, pracy, angażowanie się w działalność organizacji i towarzystw, udział we wspólnotach wyznaniowych i sposoby na spędzanie wolnego czasu. Lekkość narracji, liczne plany, zdjęcia i inne materiały archiwalne zapraszają do wspólnego odkrywania dawnej Wildy.

Wstęp wolny
10 stycznia (czwartek) godz. 17:30 – 20:00

W trakcie spotkanie będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

Magdalena Mrugalska-Banaszak urodziła się i wychowała na poznańskiej Wildzie, jest doktorem nauk humanistycznych, od 1992 roku piastuje funkcję kierownika Muzeum Historii Miasta Poznania (oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu), od 2016 roku jest zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika „Kronika Miasta Poznania”. Napisała wiele artykułów publikowanych przede wszystkim w „Kronice Miasta Poznania” oraz książek, w tym nagrodzonych i poświęconych Wildzie, m.in.: „Wilda – dzielnica Poznania 1253–1939″, „Śledztwo w sprawie króla smalcu. Życie codzienne rodziny Jezierskich na początku XX wieku w Poznaniu” („Książka Lata 2008” w konkursie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu; Najlepsza Książka Historyczna wortalu literackiego „Granice.pl”), „Przedwojenna Wilda – najpiękniejsze fotografie”, „Miejska ikonosfera na drukach reklamowych z widokami Poznania 1835–1939” (Nagroda im. Józefa Łukaszewicza „Posnaniana 2012”), „Morderstwo w ratuszu. Poznań w latach 1894–1922 z Opalenicą w tle” (Nagroda im. Józefa Łukaszewicza „Posnaniana 2016”), wraz z Fundacją SPOT. wydała także „Poprawiajmy stosunki międzyludzkie. Wilda w czasach PRL”.

Spotkanie poprowadzi Piotr Bojarski – powieściopisarz i dziennikarz zainteresowany tematyką historyczną i polityczną.

Informacje o wydarzeniu znajdziecie również tutaj.

termin:
29 marca
godzina:
liczba miejsc:
ograniczona

Zamknij formularz

Cena:

zł / os.

Liczba miejsc:

Razem:

380

999

Posiadasz zaproszenie?

Dane osoby zapraszanej

Dane zamawiającego

Adres dostawy

Odbiór zaproszenia

płatność PayU

 

Dokonując zakupu potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem