Polskie wina vol. 6 / 2019

Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu!

8 czerwca 2019 roku po raz szósty przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Dwudziestu czterech winiarzy zaprezentuje ponad sto win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.

Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji, obecności w popularnych sieciach handlowych, dobrych restauracjach i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę jednaj kilkuset winnic. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. Popularne kiedyś hybrydy zastąpiły reslingi, chardonnay, pinot noir, zweigelt i wiele innych odmian. W SPOT. będzie można poznać tych, którzy robią z nich najlepsze wina. Oprócz dobrze znanych producentów – jak zawsze – będą także obiecujący debiutanci.

Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części: dla branży i pasjonatów oraz część otwartą dla wszystkich. Otwartą degustację poprzedzi wręczenie nagród w konkursie „Polskie korki” dla najlepszych polskich win, któremu patronuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Po ogłoszeniu wyników będzie można spotkać się z winiarzami, spróbować ich win i o nich porozmawiać.


Harmonogram:
7/06:
>> Konkurs Winiarski „Polskie Korki 2019”

8/06:
>> 10.00-12.30 degustacja komentowana 30 najlepszych polskich win połączona z pięciodaniowym menu degustacyjnym (Jakub Hamankiewicz szef kuchni Affogato) oraz 12:30-12:45 premiera win z Winnicy Wieliczka / Jantar 2017 i Winnicy Turnau / Riesling 2018
prowadzenie: Maciej Nowicki / Ferment
Menu:
Amuse bouche: zielony groszek
Przystawka: troć fiordowa wędzona na nasz fason / sałatka z ziemniaka z kiszonym koprem włoskim / mus z maślanki z koperkiem
Przystawka 2: veloute z białych szparagów / zielony szparag z kruszonką z czarnego chleba i czarnuszki / konfitowany biały szparag
Danie główne: sandacz gotowany w palonym maśle / kremowe risotto z selera / infuzja z szalotek i cytryn
Danie główne 2: polędwica wołowa z Warmii muśnięta dymem z rustykalnego grilla / młoda marchew gotowana w emulsji maślanej z cytrusami i anyżem / ziemniak z koperkiem
Deser rabarbar / truskawka / rozmaryn

liczba miejsc bardzo ograniczona / cena: 300 PLN
zapisy: akademia@spot.poznan.pl

>> 13.15-14.45 degustacja komentowana rieslingów Winnicy Turnau (2014-2017), Inspiry Volcano Winnicy Płochockich (2014-2017), kupaży z regentem Piotra Stopczyńskiego (winnice: Mierzęcin, Spotkaniówka, Półtorak, Koniusza, Rymanów)
prowadzenie: Mariusz Kapczyński / Vinisfera

Liczba miejsc ograniczona / cena: 150 PLN / 100 PLN (sommelierzy SSP)
zapisy: akademia@spot.poznan.pl

>> 14.00-16.30 warsztaty kulinarne z Jakubem Hamankiewiczem (Affogato)
Liczba miejsc ograniczona / cena: 170 PLN
zapisy: akademia@spot.poznan.pl
pełen opis warsztatów: TUTAJ

>> 15.00-16.30 degustacja win nagrodzonych w konkursie Polskie Korki 2018
prowadzenie: Maciej Nowicki / Ferment

Lista degustowanych win:
Winnica Gostchorze Gostart 2016 / Złoty Korek
Winnice Wzgórz Trzebnickich Riesling 2015 / Srebrny Korek
Winnica Dworu Sanna Muscaris 2017 / Finalista
Winnice Półtorak Cuveé 2016 / Złoty Korek
Winnica Kojder Cuveé 2017 / Złoty Korek
Winnica Miłosz Angelus 2017 / Złoty Korek
Winnice Jadwiga Rondo 2016 / Finalista
Winnica Hople Speciale 2015 / Srebrny Korek
Winnica Turanu Hibernal 2016 / Srebrny Korek

Liczba miejsc ograniczona / cena: 150 PLN / 100 PLN (sommelierzy SSP)
zapisy: akademia@spot.poznan.pl

>> 17.00-17.30 ogłoszenie wyników Konkursu Winiarskiego „Polskie korki 2019”
prowadzenie: Maciej Nowicki / Ferment

>> 17.30-20.00 otwarta degustacja polskich win i cydrów | cena: 25 PLN (nie obowiązują zapisy; płatne na miejscu)

Lista winnic:
Winnica Płochockich
Winnica Wieliczka
Winnica Turnau
Winnica Gostchorze
Winnice Wzgórz Trzebnickich
Winnica Jakubów
Winnica Skarpa Dobrska
Winnica Kojder
Winnica Spotkaniówka
Winnica Miłosz
Winnica Moderna
Winnica Equus
Dom Bliskowice
Dwór Sanna

>> 19.00-22.30 muzyka na żywo na ogrodzie / Creamer

Creamer (Tomasz Karmer) – najlepszy dj wśród sommelierów i najlepszy sommelier wśród dj’ów; gra od kilkunastu lat, początkowo na kameralnych imprezach w Poznaniu, potem organizował afterparty w klubie K2, a następnie w klubie SQ udzielał się w ramach cyklu Body Language. Gra tam do dzisiaj, ale także w sopockim Sfinksie, warszawskiej Smolnej czy krakowskim Prozaku 2.0. Razem z Juniore oraz Wojtkiem tworzy Polish Kartel. Od 2012 roku opiekuje się piknikami w parku przy Starym Browarze w ramach Weranda Take Away. Współtworzył projekt Prosecco Night.

Maciej Nowicki – dziennikarz portalu Winicjatywa oraz pisma o winie Ferment. W ciągu dnia nieustannie coś degustuje, wspiera, promuje, prowadzi (także w SPOT. w ramach „Korków z polskich win”) lub ocenia (we wszystkich konkursach, w których pojawiają się wina polskie; a jako przewodniczący w konkursie winiarskim „Polskie korki”). Jest bezsprzecznie największym znawcą i promotorem polskiego wina.

Mariusz Kapczyński – dziennikarz i krytyk winiarski, współpracował z Magazynem Wino i Czasem Wina, twórca serwisu Vinisfera; juror konkurów winiarskich (m.in. Vinitaly, Concours Mondial de Bruxelles, Vinoforum, Vinaria, Vinul.ro); członek International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (FIJEV); w 2017 roku był konsultant merytorycznym i przewodniczący jury podczas konkursu winiarskiego Enoexpo; co roku sędziuje w konkursie „Polskie korki”; w roku 2015 otrzymał Grand Prix Magazynu wino za promocję kultury wina w Polsce.

Jakub Hamankiewicz – młody i ambitny szef kuchni (absolwent CFA Louis Prioux Bar-le-Duc), który doświadczenie zawodowe zdobywał we francuskim Nancy, w restauracjach nagradzanych przez wpływowy przewodnik Gault&Millau. Obecnie w Affogato stworzył menu, w którym najważniejsze rolę grają lokalne produkty i ich niezwykłe smaki. Tworząc kolejne autorskie odsłony karty dań inspiruje się zarówno kuchnią polską, jak i francuską oraz podąża za sezonowymi zmianami. W swojej kuchni wytwarza wędliny, piecze chleby, fermentuje octy i przyrządza zaskakujące przetwory.

Współorganizatorzy: Ferment. Pismo o winie., Winicjatywa
Patroni medialni: USTA, Food Service, portalenoturystyczny.pl, Winnicomania, FOOD & FRIENDS, Vinisfera.pl
Więcej infromacji znajdziecie również tutaj tutaj.

termin:
15 maja
godzina:
liczba miejsc:
ograniczona

Zamknij formularz

Cena:

zł / os.

Liczba miejsc:

Razem:

380

999

Posiadasz zaproszenie?

kliknij POTWIERDŹ następnie KUPUJĘ

Dane osoby zapraszanej

Dane zamawiającego

Adres dostawy

Odbiór zaproszenia

płatność PayU

 

Dokonując zakupu potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem